OHROŽENÝ NOSOROŽEC TUPONOSÍ SEVERNÍ

Na počest posledních dvou nosorožců tohoto druhu na světě, nosorožčích dam Najin a Fatu.Na výrobu nosorožce potřebuje pouze kousek kartonu, papírovou ruličku, nůžky, tempery a štětec a tavící pistoli.Nejprve si obkreslíme na karton kolečka podle ruličky. Kolečka musí být dvě a budou sloužit na zakrytí otvorů v ruličce. 


Kolečka vystřihneme.


Do jednoho kolečka uděláme nůžkama díru. Díra bude na ocásek a tak využijeme tvaru nůžek a uděláme podlouhlou díru. Tedy nebudeme s nůžkama kroutit.

Druhé kolečko rozstřihneme napůl.Na hranu otvoru ruličky naneseme silikon a nalepíme kolečko s dírkou na ocásek. Na druhou stranu budeme stejně lepit první půlku rozstřihnutého kolečka. Teď ale POZOR ! teď už musíme nasměrovat první polovinu kolečka tak, aby byla ve stejné svislé poloze jako dírka na ocásek.

Na karton obkreslíme šablonu hlavy nosorožce, nebo si nakreslíme svoji. Vystřihneme. Šablona hlavy je trochu protáhnutá a to proto, aby se ta část navíc, dala zasunout do vnitřku ruličky. Aby to pak celé lépe drželo.Na hranu první půlky kolečka, která je již nalepená na ruličce, naneseme silikon z tavící pistole. Zasuneme a nalepíme hlavičku.


Vezmeme druhou půlku kolečka. Naneseme silikon na hranu ruličky a na hlavičku nosorožce a přilepíme.Ze šablony obkreslíme na karton nožky. Dvě přední a dvě zadní. Kdo chce, nakreslí si svoje. Pomocí tavicí pistole nalepíme na ruličku. Dáváme pozor, aby přední byly blíže hlavě, zadní blíže ocásku. Nohy na ruličku nalepíme tak, že mírně přesahují tělo.Ocásek je u nosorožců tak malinký, že není na šabloně. Vezmeme malý kousek kartonu, nějaký drobek co nám zůstal a ocásek zasuneme do dírky. Trošku zakápneme silikonem.
 Nyní zbývá celého nosorožce hodit do barvy a dokreslit tlamičku a oči.

ŠABLONA KE STAŽENÍ 
https://drive.google.com/file/d/1cCDTLhDsvo5dGU43cY2AcgstABkbi4Ci/view?usp=sharing

Žádné komentáře:

Okomentovat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com