ChlamstákVariantu s muškou vytvořila žačka třetí třídy. 
Na výrobu potřebujeme barevný – nejlépe tvrdý papír. Lze použít i bílý tvrdý papír, který pak nabarvíme. Dále nutně potřebujeme dřevěný kolíček, tavnou pistoli, nůžky a fixy na detaily.


Některé kolíčky se dají otevřít víc nebo míň – jak je na obrázku rozdíl mezi černým a červeným chlamstákem…Nejprve si uděláme kruh pomocí kružítka nebo můžeme obkreslit květináč.Průměr by měl být kolem 9 cm, aby to bylo tak akorád. Ale stačí to odhadem.Na kružnici si naznačím polovinu – stačí odhadem.Podle naznačené čáry kruh rozstřihneme. Při zubaté variantě nastříháme zuby.
Teď budeme poloviny lepit pomocí tavné pistole na kolíček. Ten necháme zavřený a snažíme se, aby obě poloviny k sobě těsně naléhaly.

Pak je hotová hlavní část a je možné upustit fantazii a dotvořit snědený „předmět“.


V případě, že přidáváme něco, co bylo schlamstnuto, musíme dotyčnou věc dolepit s trochou odstupu. To znamená, že lepíme na druhou stranu kolíčku. To proto, aby při otevírání a zavírání pusiny nám schlamstnutý předmět nezůstal mezi zubama. 

Když potřebujeme nebohou princeznu umístit tak, že nejde přilepit na druhou stranu kolíčku, tak ji podlepíme například špejlí, nebo kartonem, aby byla trochu odsazená.


Žádné komentáře:

Okomentovat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com