RÁMEČEK NA FOTKUNa výrobu rámečku potřebujeme karton cca 20 x 15 cm, nůžky, pravítko, barevné bavlnky, silikonovou pistoli a na zdobení například tvrdý papír – ale to už je na každém.


Nejprve si narýsujeme velikost rámečku. Je třeba počítat s okraji a přeložení, které bude vysvětleno dále. Takže rámeček na fotku 10 x 15 je třeba narýsovat ve velikosti 16 x 19 cm.


Následně si vytvoříme zmíněné okraje. Tedy asi dva cm necháme na okraj. Užší okraj není moc stabilní a dva cm jsou akorád.Střed rámečku vystřihneme, ale zároveň okraje rozstřihneme na dvě písmena L.Na okraj naneseme trochu silikonu a přilepíme volný konec klubíčka bavlnky. Když budeme mít například vlnu, která je tlustčí, bude se nám namotávat rychleji. Když bychom namotávali například nit, tak budeme namotávat fáákt dlouho.


Namotávat můžeme různými způsoby. Buď klademe bavlnku jednu vedle druhé a výsledek bude působit velmi hladce, nebo bavlnku klást všelijak přes sebe, jak je na obrázku.


Roh rámečku je trochu složitější a vlastně je to technika sbíhavého obvazovaní – začneme na druhé straně rohu. Dvakrát, třikrát obmotáme a pak střídavě přidáme bavlnku na jednu a na druhou stranu dokud se ve středu rohu nesetkají.


Domotáme a zase pomocí silikonu zafixujeme.


Stejně uděláme i s druhým písmenem L .


Na okraje jednoho z namotaných kartonových písmen L naneseme silikon a nalepíme na tuto část druhý díl. Tím se nám rámeček zmenší, ale s tím už jsme na začátku počítali.
Nezapravené přesahy zakryjeme nějakým zdobením. Třeba bambulkou ze zbývající bavlnky. Návod na bambulku je níže.


Nebo vytvoříme z tvrdého papíru iniciálu, nějaký obrázek – třeba sluníčko. Nebo může mít například mušličky, korálky…

Růžovo – růžovou variantu rámečku vytvářela žačka první třídy. 


Následně rámeček podlepíme tvrdým papírem tak, aby jedna ze stran zůstala volná na zasunutí fotky.

V této variantě rámečku je roh ještě domotaný bavlnou. Metoda je poměrně namáhavá na čas a trpělivost. Kousek od rohu znovu silikonem zafixujeme volný konec klubíčka bavlnky a stejnou metodou sbíhavého obmotávaní roh obmotáváme. Probléme je ovšem v tom, že pokaždé musíme klubíčko bavlnky protáhnout rámečkem. Tento složitě vypadající obrázek má naznačit, že podlepovaný papír musí být nalepený tak, aby se mezi něj a rámeček dala zasunout fotka. To znamená, že roztavený silikon naneseme pouze na samotný okraj podlepovaného papíru. 

NÁVOD NA BAMBULKU


Potřebuje proužek kartonu. Na takovou malou bambulku, jakou potřebujeme na rámeček, můžeme zvolit rozměr 3 – 4 cm.


Na proužek začneme namotávat bavlnku. Ani není nutné začátek bavlnky fixovat silikonem.


Až budeme mát namotáno asi tolik, co je vidět na obrázku, ostřihneme klubíčko a opět není nutné nijak fixovat.


Namotanou bavlnku opatrně stáhneme. Ustřihneme další kousek bavlnky a připravíme si jej pod tu naši namotanou bavlnku.


V polovině naší namotané bavlnky pevně utáhneme a zasukujeme. Pevné utažení je v tomto bodě důležité, aby bambulka držela a jednotlivé kousky bavlnky nevypadávaly.


 Nůžkama pak rozstřihneme, tak jak je na obrázku a to na obou stranách.
Bambulku pak načechráme, zastřihneme vyčnívající bavlnky a je nachystáno na nalepení.

Žádné komentáře:

Okomentovat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com