RELAXAČNÍ BALÓNEKNa výrobu tvarovacího balónku budeme potřebovat 100g mouky (může být i o něco víc, ale méně ne), menší plastovou láhev, trychtýř a dva balónky.

Váhu na odměření mouky, ale šikulky to zvládnou i od oka :-)

Pokud třeba zkoušíte úkol ve škole, je dobré, aby si žáci donesli už odměřenou mouku v plastové láhvi.

Na nazdobení budeme potřebovat nůžky, lihovou fixu a kousek bavlnky.


Nejprve si odměříme cca 100g mouky (je jedno jestli hrubé, polohrubé, nebo hladké).


Pomocí trychtýřku nasypeme mouku do plastové láhve.

Následuje náročný krok - nejprve balonek nafoukneme. Není potřeba nafouknou celý balonek. Stačí cca na 3 - 4 dechy. Konec balónku stiskneme do prstů. Konec Balónku by měl být co nejdelší. Konec držíme ve dvou prstech - zbytek prstů pomáhá druhé ruce nasadit konec balónku na hrdlo láhve.
Pokud vzduch trochu uniká, tak to nevadí. Pokud je patrná díra, tak už to vadí, protože by mouka padala vedle.Láhev otočíme vzhůru nohama a nasypeme mouku do balónku.


Následně začneme upouštět vzduch. Ale! pomalu. Nestrneme balónek hned celý - nejprve trošku po-odděláme a necháme pomalu unikat vzduch. V závěrečné fázi vyfouknutí se stává, že mouka trochu vyprskne.
Nyní budeme dělat uzlík - to zní jednoduše, ale i na tomto kroku velmi záleží. Je nutné aby mouka nebyla v místech, kde budeme dělat uzlík - protože by netěsnil. Nedal by se dobře utáhnout. Pak také je potřeba jakoby vytlačit všechny zbytky vzduchu, aby vznik podtlak. Dávat na konec gumičku nebo provázek nebude fungovat.


Uzlík pořádně utáhneme.


Pro jistotku proti protržení použijeme ještě jeden balónek. Tomu ustřihneme konec.I konec zeleného - toho balónku s moukou můžeme odstřihnout.


Navlíkneme na balónek s moukou.


Nyní můžeme začít zdobit. Lihovou fixou namalujeme oči, kdo chce pusinu.Na uzlík přivážeme bavnku jako vlásky. Tento balónek má kliku, ten ke kadeřníkovi mohl.


Teď je na vás jak váš balónek natvarujete :-)


1 komentář:

  1. Caesars Palace Casino, Las Vegas (MapYRO)
    Find all information 경주 출장샵 and best deals of Caesars 구리 출장샵 Palace, Las Vegas (MapYRO) 충청북도 출장샵 with real-time driving 정읍 출장안마 directions, 상주 출장안마

    OdpovědětVymazat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com